Football

In Progress

Blooming v Royal Pari FC
Guabira v The Strongest
Aurora v Nacional Potosi
El Gounah v Al Ahly Cairo

Today

00:00 New York City v Toronto FC
00:15 Atletico Nacional v Envigado
01:00 Universidad Guadalajara v CF Monterrey
01:30 Flamengo v Gremio FBPA RS
02:15 CD Los Millonarios v Santa Fe
03:00 Club Atletico Zacatepec v CF Pachuca
03:00 Seattle Sounders v Real Salt Lake
11:00 FK Qabala U19 v APOEL Nicosia FC U19
15:00 Kerala Blasters FC v Mumbai City FC
15:15 Ajman v Al Wahda (UAE)
15:30 Levski Sofia v Dunav Ruse
15:45 Al Ittifaq Dammam (KSA) v Al-Adalah (KSA)
16:00 Domzale v Mura 05
17:00 Raja Casablanca v Raja Beni Mellal
17:00 Hapoel Um El-Phahem v Hapoel Katamon Jerusalem
17:55 AS Roma v Borussia Monchengladbach
17:55 AZ Alkmaar v FC Astana
17:55 Basaksehir v Wolfsberger AC
17:55 Besiktas JK v Braga
17:55 CSKA Moscow v Ferencvaros
17:55 FC Porto v Rangers
17:55 FK Qarabag v APOEL Nicosia
17:55 Gent v Wolfsburg
17:55 Ludogorets 1947 v Espanyol
17:55 Partizan Belgrade v Manchester United
17:55 Slovan Bratislava v Wolverhampton Wanderers
17:55 St Etienne v FC Oleksandria
17:55 Young Boys v Feyenoord
17:55 Al Shabab (KSA) v Al Wahda FC (KSA)
18:00 Hatta Dubai v Sharjah FC
20:00 Cerro v Centro Atletico Fenix
20:00 Plaza Colonia v CA Progreso
20:00 River Plate (Uru) v Nacional (Uru)
20:00 Arsenal v Guimaraes
20:00 Celtic v Lazio
20:00 Dinamo Kiev v FC Copenhagen
20:00 Eintracht Frankfurt v Standard Liege
20:00 Getafe v FC Basel
20:00 Malmo FF v Lugano
20:00 PSV Eindhoven v LASK Linz
20:00 Rennes v CFR Cluj
20:00 Sevilla v F91 Dudelange
20:00 Sporting Lisbon v Rosenborg BK
20:00 Trabzonspor v FK Krasnodar
21:30 La Equidad v Jaguares de Cordoba
23:30 Alianza Petrolera v CD Junior Barranquilla

Tomorrow

00:30 Deportivo Cali v Once Caldas
01:00 Atlanta United v Philadelphia Union
03:30 Los Angeles FC v Los Angeles Galaxy
09:30 Brisbane Roar v Melbourne Victory
17:00 Varazdin v Inter Zapresic
17:00 FK Jablonec v FK Teplice
17:00 Cracovia Krakow v MKS Pogon Szczecin
17:30 Holstein Kiel v Bochum
17:30 SV Darmstadt 98 v Erzgebirge Aue
17:30 Rubin Kazan v Ural Sverdlovsk Oblast
18:00 Esbjerg FB v FC Midtjylland
18:00 IK Frej v Norrby IF
18:30 ACS Sepsi OSK Sfantul Gheorghe v SC FC Voluntari SA
18:30 Rizespor v Ankaragucu
19:00 Auxerre v Grenoble
19:00 FC Sochaux v AC Ajaccio
19:00 Guingamp v Clermont
19:00 Le Mans v Chamois Niortais FC
19:00 Nancy v Lens
19:00 Paris FC v Caen
19:00 Rodez v FC de Chambly-Thelle
19:00 US Orleans Loiret Football v Chateauroux
19:00 FC Twente Enschede v Emmen
19:00 Almere City v FC Eindhoven
19:00 De Graafschap v Dordrecht
19:00 Excelsior v Jong Ajax
19:00 FC Oss v Jong PSV
19:00 Go Ahead Eagles v Den Bosch
19:00 Helmond Sport v Telstar
19:00 Jong FC Utrecht v Cambuur Leeuwaarden
19:00 NEC Nijmegen v Maastricht
19:00 Roda JC v NAC Breda
19:00 Volendam v AZ Alkmaar (Youth)
19:05 Ayr United v Dundee
19:30 Mainz 05 v FC Koln
19:30 Lech Poznan v Zaglebie Lubin
19:45 Hellas Verona FC v Sassuolo
19:45 Nantes v AS Monaco
20:00 Southampton v Leicester City
20:00 Villarreal CF v Alaves
20:00 Albacete v Cadiz
20:00 Ascoli v Entella
20:30 Pacos de Ferreira v Rio Ave FC
21:00 Real Garcilaso v Club Deportivo Municipal
22:00 Club Sol de America v Sportivo Luqueno

Saturday 26/10/2019

00:00 Nacional (Par) v River Plate (Par)
01:00 CA Monarcas Morelia v Club Santos Laguna
01:15 SD Aucas v Guayaquil City
01:30 Cucuta Deportivo v America de Cali
03:00 Atlas v Club Necaxa
03:06 Club Tijuana v Veracruz
05:05 Consadole Sapporo v Kawasaki Frontale
07:00 Newcastle Jets v Adelaide United
09:30 Western Sydney Wanderers v Sydney FC
12:00 Dynamo Dresden v Arminia Bielefeld
12:00 Hamburger SV v Stuttgart
12:00 Karlsruher SC v Hannover 96
12:00 FK Tambov v FC Ufa
12:00 Illychivets Mariupol v Kolos Kovalivka
12:30 Manchester City v Aston Villa
12:30 Sheffield Wednesday v Leeds United
12:30 Sundsvall v Helsingborgs IF
12:30 Trelleborgs v Jonkopings Sodra
13:00 Exeter City v Plymouth
13:00 Sivasspor v Antalyaspor
13:30 Banik Ostrava v SK Sigma Olomouc
13:30 FC Slovacko v Opava
13:30 Marila Pribram v Fastav Zlin
14:00 Lecce v Juventus
14:00 Crotone v Venezia
14:00 Nuova Cosenza Calcio v Chievo
14:00 Pescara v Benevento
14:00 Pordenone Calcio v Cittadella
14:00 Salernitana v Perugia
14:00 Spezia v Juve Stabia
14:00 Trapani v Empoli
14:00 Lorient v Troyes AC
14:00 Hajduk Split v Slaven Koprivnica
14:00 LKS Lodz v KS Rakow Czestochowa
14:30 Bayern Munich v Union Berlin
14:30 Freiburg v RB Leipzig
14:30 Hertha Berlin v Hoffenheim
14:30 SC Paderborn 07 v Fortuna Dusseldorf
14:30 Schalke 04 v Borussia Dortmund
14:30 FC Akhmat Grozny v Arsenal Tula
15:00 Brighton and Hove Albion v Everton
15:00 Watford v Bournemouth
15:00 West Ham United v Sheffield United
15:00 Birmingham City v Luton Town
15:00 Huddersfield Town v Barnsley
15:00 Hull City v Derby County
15:00 Middlesbrough v Fulham
15:00 Millwall v Stoke City
15:00 Nottingham Forest v Reading
15:00 Preston v Blackburn Rovers
15:00 West Brom v Charlton Athletic
15:00 Accrington Stanley v Gillingham
15:00 Bristol Rovers v Portsmouth
15:00 Burton Albion v Blackpool FC
15:00 Fleetwood Town v MK Dons
15:00 Lincoln City v Bolton Wanderers
15:00 Oxford United v Rochdale
15:00 Peterborough United v Coventry
15:00 Rotherham v Wycombe
15:00 Shrewsbury v Sunderland
15:00 Southend v Ipswich Town
15:00 Tranmere v Doncaster
15:00 Leganes v Mallorca
15:00 Colchester United v Newport County
15:00 Crawley Town v Swindon Town
15:00 Forest Green Rovers v Crewe
15:00 Grimsby Town v Cheltenham Town
15:00 Leyton Orient v Carlisle
15:00 Macclesfield Town v Bradford City
15:00 Northampton Town v Cambridge United
15:00 Port Vale v Oldham Athletic
15:00 Salford City v Scunthorpe
15:00 Stevenage v Morecambe
15:00 Walsall v Mansfield
15:00 Rayo Vallecano v Ponferradina
15:00 Hibernian v Ross County
15:00 Kilmarnock v St Mirren
15:00 Livingston v Hearts
15:00 St Johnstone v Hamilton Academical
15:00 Alloa Athletic v Queen Of The South
15:00 Dundee United v Dunfermline Athletic
15:00 Greenock Morton v Inverness CT
15:00 Partick Thistle v Arbroath
15:00 MFK Ruzomberok v FK AS Trencin
15:00 Vasteras SK v GAIS
15:00 FC Zorya Luhansk v Vorskla Poltava
15:00 Olimpik Donetsk v Dnipro-1
15:15 OFI Crete v Xanthi
15:30 Belenenses v Aves
15:30 Gil Vicente v Portimonense
15:30 Gaziantep BB SK v Alanyaspor
16:00 Austria Vienna v WSG Wattens
16:00 Hartberg v SV Mattersburg
16:00 St Polten v Sturm Graz
16:00 Sparta Prague v Bohemians 1905
16:00 FC Chindia Targoviste v Gaz Metan Medias
16:00 FK Pohronie v Dunajska Streda
16:00 FK Senica v SK Sered
16:00 Zlate Moravce v FC Nitra
16:30 Lille v Bordeaux
16:30 Piast Gliwice v Korona Kielce
17:00 Pirata FC v Uni Cesar Vallejo
17:00 FC Internazionale v Parma FC
17:00 Mirandes v Tenerife
17:00 Real Racing Club Santander v Deportivo La Coruna
17:00 Livorno v Pisa Sporting Club
17:00 FK Rostov v PFC Sochi
17:30 Burnley v Chelsea
17:30 Real Valladolid CF v Eibar
17:30 Bayer Leverkusen v Werder Bremen
17:30 Volos NFC v PAOK
17:30 Willem II v RKC Waalwijk
18:00 Fenerbahce v Torku Konyaspor
18:45 Fortuna Sittard v VVV Venlo
18:45 Vitesse Arnhem v ADO Den Haag
19:00 Fuerza Amarilla v Macara
19:00 Brest v Dijon
19:00 Lyon v Metz
19:00 Montpellier HSC v Angers SCO
19:00 Reims v Nimes Olympique
19:00 Strasbourg v Nice
19:00 Malaga v Real Oviedo CF
19:00 Numancia v CD Lugo
19:00 Lechia Gdansk v Gornik Zabrze
19:45 Genoa v Brescia
19:45 Heracles Almelo v FC Zwolle
20:00 Atletico Madrid v Athletic Club Bilbao
20:30 Moreirense FC v Boavista Porto
21:00 Ceara v Vasco da Gama
21:00 Corinthians v Santos SP
21:30 El Nacional v Independiente (Ecu)
21:30 Universidad Catolica Quito v Emelec Guayaquil
22:10 General Diaz v Deportivo Capiata
23:00 Bahia BA v SC Internacional Porto Alegre
23:00 Flamengo v Centro Sportivo Alagoano
23:00 Queretaro FC v Pumas UNAM
23:30 Fluminense RJ v Chapecoense

Sunday 27/10/2019

00:00 Deportivo Cuenca v LDU Quito
00:15 Guarani (Par) v Cerro Porteno
01:00 Club Leon v Atletico San Luis
01:00 Cruzeiro v Fortaleza EC (Brazil)
02:05 Tigres UANL v Cruz Azul
04:00 FC Ryukyu v Omiya Ardija
04:00 Montedio Yamagata v Ehime
05:00 Wellington Phoenix v Perth Glory
05:00 Albirex Niigata v Kyoto Sanga FC
05:00 Ventforet Kofu v Kagoshima United FC
05:00 V-Varen Nagasaki v Zweigen Kanazawa
05:00 Yokohama FC v Tokyo Verdy
06:00 Kashiwa Reysol v Avispa Fukuoka
06:00 Machida Zelvia v FC Gifu
07:00 Western United FC v Melbourne City
07:00 Renofa Yamaguchi v JEF United Chiba
09:00 Kryliya Sovetov v Zenit St Petersburg
10:00 Fagiano Okayama FC v Tochigi
11:00 Celta Vigo v Real Sociedad
11:00 Girona v Alcorcon
11:00 Hobro v Silkeborg IF
11:00 CSKA Moscow v Dinamo Moscow
11:00 Yeni Malatyaspor v Kayserispor
11:15 Heerenveen v Groningen
11:30 Bologna v Sampdoria
11:30 Wisla Plock v Jagiellonia Bialystok
12:00 Swansea City v Cardiff City
12:00 FC Lviv v Desna
12:15 Aberdeen v Celtic
12:30 FC Heidenheim v St Pauli
12:30 Nurnberg v Jahn Regensburg
12:30 Osnabruck v Greuther Furth
13:00 Granada CF v Real Betis
13:00 Lyngby v AC Horsens
13:00 OB Odense BK v FC Nordsjaelland
13:00 FC Academica Clinceni v CS Universitatea Craiova
13:30 Bristol City v Wigan Athletic
13:30 SCR Altach v LASK Linz
13:30 Wolfsberger AC v FC Admira Wacker Modling
13:30 Ceske Budejovice v MFK Karvina
13:30 Mlada Boleslav v Slovan Liberec
13:30 PSV Eindhoven v AZ Alkmaar
13:30 Sparta Rotterdam v FC Utrecht
13:30 Genclerbirligi SK v Denizlispor
13:30 Goztepe v Kasimpasa SK
14:00 Newcastle United v Wolverhampton Wanderers
14:00 Atalanta BC v Udinese
14:00 SPAL v Napoli
14:00 Torino v Cagliari
14:00 Rennes v Toulouse FC
14:00 Slask Wroclaw v Arka Gdynia
14:00 Halmstads v IK Brage
14:30 Wolfsburg v Augsburg
15:00 Levante UD v Espanyol
15:00 Gijon v Real Zaragoza
15:00 Rangers v Motherwell
15:00 Brondby IF v Randers FC
15:00 Atromitos v Panionios
15:00 Tondela v Benfica
15:00 Dinamo Kiev v Karpaty Lviv
15:00 Shakhtar Donetsk v FC Oleksandria
15:45 Ajax v Feyenoord
16:00 St Etienne v Amiens
16:00 Red Bull Salzburg v Rapid Vienna
16:00 Viktoria Plzen v Slavia Prague
16:00 FK Krasnodar v Gazovik Orenburg
16:00 Lokomotiv Moscow v Spartak Moscow
16:00 MFK Zemplin Michalovce v Slovan Bratislava
16:00 Besiktas JK v Galatasaray
16:30 Arsenal v Crystal Palace
16:30 Liverpool v Tottenham Hotspur
16:30 Norwich City v Manchester United
16:30 Dinamo Zagreb v Osijek
16:30 Legia Warsaw v Wisla Krakow
16:30 Brommapojkarna v Varbergs BoIS
17:00 Borussia Monchengladbach v Eintracht Frankfurt
17:00 AS Roma v AC Milan
17:00 Huesca v Elche CF
17:00 Las Palmas v Fuenlabrada
17:00 SonderjyskE v AaB
17:00 Spartak Trnava v Zilina
17:30 Sevilla v Getafe
17:30 FC Porto v Famalicao
18:00 Deportivo Toluca FC v CF Pachuca
18:30 Dinamo Bucharest v Viitorul Constanta
19:00 Atletico PR v Goias
19:00 Gremio FBPA RS v Botafogo RJ
19:00 Sao Paulo v Atletico Mineiro
19:45 Fiorentina v Lazio
20:00 Uni San Martin v Sporting Cristal
20:00 Universitario de Deportes v Academia Cantolao
20:00 Osasuna v Valencia
20:00 Paris Saint Germain v Marseille
20:00 Almeria v Extremadura
20:00 Cremonese v Frosinone
20:00 Sporting Lisbon v Guimaraes
20:30 Barcelona (Ecu) v Tecnico Universitario
21:00 Avai v Palmeiras
21:00 Olimpia Asuncion v Libertad Asuncion
21:00 Sportivo San Lorenzo v Deportivo Santani

Monday 28/10/2019

17:00 Basaksehir v Trabzonspor
18:00 AGF Aarhus v FC Copenhagen
18:00 Djurgardens IF v Orebro
18:00 Malmo FF v AIK Solna
18:00 Mjallby v Syrianska FC
18:30 CSM Politehnica Iasi v CFR Cluj
19:30 SV Sandhausen 1916 v Wehen Wiesbaden
19:45 Queens Park Rangers v Brentford
19:45 Valenciennes FC v Le Havre
20:15 Braga v Santa Clara

Tuesday 29/10/2019

17:30 Duisburg v Hoffenheim
17:30 Freiburg v Union Berlin
17:30 Hamburger SV v Stuttgart
17:30 Saarbrucken v FC Koln
17:45 Nimes Olympique v Lens
18:00 Alaves v Atletico Madrid
18:00 Parma FC v Hellas Verona FC
19:45 Burton Albion v Leicester City
19:45 Crawley Town v Colchester United
19:45 Everton v Watford
19:45 Manchester City v Southampton
19:45 Oxford United v Sunderland
19:45 Arminia Bielefeld v Schalke 04
19:45 Bayer Leverkusen v SC Paderborn 07
19:45 SV Darmstadt 98 v Karlsruher SC
20:00 Brescia v FC Internazionale
20:05 Bordeaux v Dijon
20:15 Barcelona v Real Valladolid CF

Wednesday 30/10/2019

14:00 Botev Plovdiv v FK Arda Kardzhali
17:30 Kaiserslautern v Nurnberg
17:30 SC Verl v Holstein Kiel
17:30 Wolfsburg v RB Leipzig
17:45 Le Mans v Nice
18:00 Real Sociedad v Levante UD
18:00 Valencia v Sevilla
18:00 Napoli v Atalanta BC
19:00 Athletic Club Bilbao v Espanyol
19:30 Liverpool v Arsenal
19:45 Aston Villa v Wolverhampton Wanderers
19:45 Borussia Dortmund v Borussia Monchengladbach
19:45 Fortuna Dusseldorf v Erzgebirge Aue
19:45 Hertha Berlin v Dynamo Dresden
19:45 St Pauli v Eintracht Frankfurt
20:00 Real Betis v Celta Vigo
20:00 Cagliari v Bologna
20:00 Juventus v Genoa
20:00 Lazio v Torino
20:00 Sampdoria v Lecce
20:00 Sassuolo v Fiorentina
20:00 Udinese v AS Roma
20:05 Chelsea v Manchester United
20:05 Amiens v Angers SCO
20:05 AS Monaco v Marseille
20:05 Chamois Niortais FC v Toulouse FC
20:05 Metz v Brest
20:05 Montpellier HSC v Nancy
20:05 Nantes v Paris FC
20:05 Reims v Bourg-Peronnas
20:15 Real Madrid v Leganes

Thursday 31/10/2019

16:30 Levski Sofia v Dunav Ruse
18:00 Eibar v Villarreal CF
18:00 Mallorca v Osasuna
20:00 AC Milan v SPAL

Totals

Europe
Thursday UEFA Europa League Aggregates (24)
Thursday 17:55 UEFA Europa League Aggregates (13)
Thursday 20:00 UEFA Europa League Aggregates (11)
Thursday LIVE Aggregates (6)
Thursday Europa League Bananas (FC Porto, Slovan, Partizan)
Thursday Europa League Platanos (Celtic, Arsenal, Eintracht)
Weekend Spain Primera Aggregates (9)
Weekend Germany Bundesliga Aggregates (9)
Weekend Italy Serie A Aggregates (10)
Weekend France Ligue 1 Aggregates (10)
Weekend Italy Serie B Aggregates (10)
Weekend Germany Bundesliga 2 Aggregates (9)
Weekend France Ligue 2 Aggregates (10)
Weekend Netherlands Eredivisie Aggregates (9)
UK Domestic
Weekend Premier League Aggregates (10)
Saturday Premier League Aggregates (5)
Saturday 3PM Premier League Aggregates (3)
Sunday Premier League Aggregates (4)
Saturday 3PM Premier League and EFL Aggregates (33)
Weekend Championship Aggregates (12)
Saturday League 1 Aggregates (11)
Saturday League 2 Aggregates (12)
Weekend Scottish Premiership Aggregates (6)
Saturday 3PM Scottish Aggregates (14)
The Americas
Midweek USA MLS Cup Aggregates (4)
Rest of the World
Weekend Australia A-League Aggregates (5)

Long Term

Europe
Champions League Outright Index
Champions League Group Indices
Champions League (Tournament Totals Markets)
UEFA Europa League Group Indices
La Liga Points 2019/20
Bundesliga Points 2019/20
Serie A Points 2019/20
Ligue 1 Points 2019/20
UK Domestic
Premier League Points 2019/20
Premier League Outright Index 2019/20
Premier League Relegation Index 2019/20
Premier League Match Bets 2019/20
Premier League Golden Boot Index 2019/20
Premier League Specials 2019/20
2019/20 Season Quadruple Specials
Premier League Individual Player Goals 2019/20
Liverpool Season Specials
Championship Points 2019/20
Championship Outright Index 2019/20
League 1 Points 2019/20
League 1 Outright Index 2019/20
League 2 Points 2019/20
League 2 Outright Index 2019/20
Scottish Premiership Points 2019/20
Scottish Premiership Outright Index 2019/20
Football League Season Points Match Bets 2019/20

Spread Builder

Midweek: Accumulators 22/10-25/10
Midweek: Mythicals 22/10-25/10

Football spread betting is the most exciting way to bet on football online. Whether you’re buying total goal minutes or selling a match supremacy spread, there are a whole host of possibilities with football spreads you won’t get with a fixed-odds bet. Be more in tune with the action with a football spread bet at Sporting Index.